Přivydělávejte si psaním článků

Na našem webu autory článků odměňujeme, abychom je motivovali ke psaní kvalitních článků a také vůbec ke psaní. Autor může být kdokoliv, kdo se pohybuje v IT, má to jako koníčka a rád by si něco přivydělal.

Psaní článku můžete dělat z domova, chaty a nebo třeba na mobilu z autobusu. Kdekoliv, kde vás zrovna chytne chuť psát můžete. Systém umožňuje psaní přes téměř jakékoliv zařízení, které je připojeno k internetu.

V tuto chvíli probíhá nábor nových redaktorů, kteří budou vytvářet nový obsah.

Jak spolupráce probíhá?

Vše probíhá prostřednictvím systému webu, na který momentálně koukáte. Je to tedy vše online. V menu je odkaz na přihlášení (pod ním se skrývá i registrace) do systému. Po registraci a začátek spolupráce stačí napsat na email Webster.K@phgame.cz a požádat o spoluprací. Stačí prostou větou typu: „Dobrý den, rád bych si přivydělal psaním článku u Vás na webu. Jméno Příjmení“. Pokud bude email ze kterého žádost odesíláte schodný s tím, na který jste si účet registrovali, bude vám odesláno potvrzení, že nyní je váš účet na vyšší úrovni (v administraci budete mít navíc články, media atd.).

Tato část neprobíhá automaticky, je zapotřebí, aby administrátor webu k tomu sedl a potřebné práva Vám ručně nastavil. Proto to může chvíli trvat.

Vše pak probíhá přes administraci. Vytvoříte článek, odešlete ke schválení a když bude schválen (v případě že nebude, dostanete emailem odpověď z jakého důvodu a případně i kroky, co udělat, aby byl schválen) zobrazí se jeho návštěvy na nástěnce.

Jaké tedy musíte splnit parametry, aby vám byl článek počítán a viděli jste jej na nástěnce?

 • Rozsah článku by měl splňovat jednu normostránku (1500 znaků, přibližně 250 slov).
 • Za články se platí standardně až 250 kč/článek ve chvíli, kdy dosáhne 1000 unikátních zobrazení (aktuální stav je vidět na nástěnce).
 • Článek může být i delší, nicméně cena bez předchozí domluvy zůstává stejná. Nicméně na kvalitní článek lze udělit po předchozí domluvě výjímku, nikoliv zpětně.
 • Článek musí obsahovat buď vlastní grafiku/obrázky nebo z veřejně dostupných zdrojů (např. pixabay.com) případně naší knihovny.

Něco málo k autorským právům zde na webu.

 • Všechny články, které napíšete patří bezvýhradně PHGame.cz, nicméně vy jste jejich autorem (to vám nikdo upírat nebude).
 • Můžete je dále posílat přátelům s tím, že jste to psali.
 • U článku bude uveden váš profil zde na PHGame.cz.
 • Po publikování již není možné s článem hýbat. Tuto možnost má pouze šéfredaktor, který články upravuje pouze v případě věcné chyby či pravopisu, nicméně i po tomto zásahu jste autor stále vy. Nestane se tak, že by článek najednou změnil autora. Stejně tak věcné chyby s Vámi budou konzultovány (nikdo neví vše a i šéfredaktor se můze spléci). Obsah na webu vždy zůstává.

Co my děláme proto, aby měl Váš příspěvek co nejdříve 1000 zobrazení a mohli jsme Vám ho zaplatit.

 • Váš článek bude po publikování viditelný na homepage webu, aby jste co nejrychleji dosáhli potřebných zobrazení.
 • Dále v sekci související články (výpis článku pod článkem), pokud je v té samé kategorii, zobrazuje se i zde.
 • Sdílíme příspěvek na naší Facebookové stránce

Co udělat proto, aby byl Váš článek navštěvovaný a co nejrychleji měl potřebných 1000 zobrazení?

 • Sdílet článek na sociálních sítích, poslat přátelům atd.
 • Používat článek například při školních prezentacích (přeci jen je to Vaše práce, tak proč se nepochlubit).
 • Poslat známým k přečtení (třeba vás upozorní na nepřesnosti/chyby a článek budete moci rozšířit, aby byl zajímavější a tím i navštěvovanější)

Dotazy k tomu, co je vidět na nástěnce

 • Na nástěnce vidíte váš schválený článek, u kterého se započítávají unikátní zobrazení. Zobrazení jsou vypočítávány z návštěvnosti webu.
 • Přibližně jednou za hodinu probíhá aktualizace informací na nástěnce. Jde o poměrně náročnou a výpočetně složitou operaci. Při této operaci se nemusí zobrazovat data na nástěnce správně. V tuto chvíli se totiž hledají všechny návštěvy vašeho článku od doby jeho publikace do současnosti.

Na jaké téma psát články?

 • Jsme web zabývající se IT tématikou. Může jít o recenze zařízení, zprávy ze světa co se v IT událo, recenze aplikací a to i mobilních, recenze her. Návody na hry. Obecně zde platí jediné pravidlo a to je to, že pokud se to týká IT, má to tu co dělat. Vše ostatní nebude uznáno a ani publikováno.

Kolik článků musím napsat?

 • Počet článků není nijak omezován ani nejste od šéfredaktorů tlačeni, aby jste byli aktivní. Je to čistě a jen na Vás. Pokud se rozhodnete psát 5 článků denně, můžete. Stejně tak když času budete mít málo a napíšete pouze jeden na měsíc. Nicméně od aktivity se odvíjí provize za články.

Vyplacení a další dotazy

 • Vyplacení vždy probíhá po dosažení částky 500kč a to online na váš účet. Případně na emailu Webster.K@phgame.cz se lze dohodnout jinak.

Jakékoliv dotazy směřujte na email Webster.K@phgame.cz. Veškerá komunikace tedy bude probíhat hlavně emailem. Zároveň, pokud vám přijde email z této adresy, prosím reagujte na něj.