«

»

Savage 2

Savage 2: A Tortured Soul je kombinací RPG, FPS a RTS. Hraje se on-line jako souboj týmů. Odehrává v reálném čase a umožňuje hráčům hrát za jednotlivé fantasy postavy nebo se stát velitelem bitvy.

Hra je momentálně zdarma a je k dispozici pro Windows, Linux a Mac.savage2123772260397278

Když se před lety na scéně objevila nezávislá hra Savage, zaregistroval ji málokterý mainstreamový hráč. Šlo přitom o originální projekt, který drze bortil hranice mezi žánry akcí a strategií – a to celé navíc na internetu, tedy v multiplayerové hře. Ti, kdož se nenechali odradit menší komplikovaností při učení se základním principům, se mohli pouštět do monumentálních akčních bitev, ale v odlehčeném strategickém režimu se také starat o globální blaho. Nechybělo získávání zkušeností, lepší výbavy, řada statistik. Zatímco se většina hráčů vrhá do tvrdých bojů, vybraný jedinec koordinuje činnost týmu jakožto celku – stejně jako ve strategickém titulu. Není třeba připomínat, že v multiplayeru to byla veliká zábava, ačkoliv se hra nevyhnula určitým problémům a její grafika nebyla zrovna na špici. Druhý díl přichází se stejným konceptem, který se snaží vylepšit v detailech.12101542870000003831102

„Savage 2 je tak jedním z titulů, kteří nutně potřebují zodpovědné hráče, jinak si ho prostě neužijete.“savage21

Stejně jako v každém jiném online titulu se i zde v interním browseru poohlédnete po vhodné hře a vyberete si jednu z dvojice partají – lidé nebo monstra. Stejně jako v RPG si na počátku musíte vytvořit postavu, což probíhá volbou jedné ze tří tříd s různými schopnostmi. Nejde ale o konečný počet – čtyři další se k dispozici otevřou v průběhu hry, za předpokladu, že váš tým bude dostatečně úspěšný. To funguje zase podobně jako ve strategii. Stavíte doly na předem daných těžících místech a z rostoucího bohatství zvelebujete svou základnu. Jedná se především o konstrukci nových budov, které hráčům umožňují sahat po dalších třídách. Jde to i bez něj, hra je nicméně mnohem efektivnější, když se kormidla ujme jeden z hráčů a zastává roli komandéra, jenž z ptačí perspektivy rozhoduje o výstavbě. Kromě toho rozdává svým svěřencům pohybové a útočné příkazy. Zároveň má přístup k podpůrným kouzlům. V boji například krátkodobě zvýší svému týmu odolnost brnění, popřípadě se postará, aby jejich údery nepřítele více bolely nebo aby dokázal rychleji běhat. Rovněž padlé parťáky dokáže oživit rovnou na bojišti.

savage2atorturedsoulfor
Zdroj: bonusweb.cz

„Líbil se Vám tento článek? Sdílejte ho prosím na sociálních sítích, ať se o něm dozvědí i Vaši kamarádi. Děkuji!“
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrEmail this to someone