«

»

Kinect pro Windows

Před koncem minulého roku Microsoft oznámil, že vytvoří novou podobu Kinectu, který bude určený hlavně pro počítače se systémem Windows, tím že bude hlavně pro PC měl Microsoft na mysli, že nová generace Kinectu ke známé televizní konzoli Xbox 360 připojit nepůjde. Mnoho lidí tento fakt může zarazit ale je to bohužel tak. Na výstavě v Las Vegas (CES) Microsoft oznámil, že by tuto novinku měl oficiálně prodávat od prvního února.

A co nového Kinect přinese? Začneme tedy tím, čeho si každý všimne jako první a tím je vzhled. Novinka se od své starší verze vzhledově nijak zásadně neliší, pořád je stejně ošklivý, a způsob jak pracuje je taky stejný, místo klávesnice a myši vás budou snímat dva infračervené senzory, které vaše pohyby budou přenášet do prostředí Windows. Za plus lze zmínit, že ve srovnání se starším modelem je novinka schopna snímat pohyb člověka již z 50 cm, v případě starší verze to bylo něco lehce přes 1,2 metru. Další co by měl Kinect zvládnout je odezírání ze rtů, bude tedy ve Windows pršet když budeme smutní? Necháme se překvapit.

A jaký PC bude potřeba nebo kolik novinka má stát? Podle webu Microsoftu, by měl počítač mít minimálně dvoujádrový procesor s taktem alespoň 2,66 Ghz a minimálně 2Gb operační paměti a podle některých internetových obchodů bude novinka stát něco přes 5 000 kč, nevyplatí se tedy si připlatit něco málo a pořídit si Kinect i s Xboxem?